Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 7449275



*

nr 744 9275


Eva Stockhaus

(f. 1919), Sverige


Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15


Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2012
kl 18:14:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 18:03:45 1      100 kr
24/2 12:02:26 2      300 kr
24/2 16:19:08 3      250 kr
24/2 16:34:55 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Eva Stockhaus

Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.

Läs mer om Eva Stockhaus
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr