KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 7449275
*
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:14:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 18:03:45
1
100 kr
24/2 12:02:26
2
300 kr
24/2 16:19:08
3
250 kr
24/2 16:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Eva Stockhaus
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 18:03:45 | 1 | 100 kr |
24/2 12:02:26 | 2 | 300 kr |
24/2 16:19:08 | 3 | 250 kr |
24/2 16:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57